«

»

Profesyonel Ses Sistemleri Kurulumu

Profesyonel Ses Sistemleri Kurulumu

Müzik, günümüz dünyasında her ortamda bir motivasyon aracı olarak kullanılmaktadır. Günlük hayatımızda keyifli zaman geçirmek ve güzel anlar yaşayabilmek için müzik dinlemeye ihtiyaç duyarız. Müzik dinlemek, hem eğlenceli vakitler geçirmemizi hem de kafamızı dağıtmamıza yol açar. Oturduğumuz bir kafeden gittiğimiz bir mekânda her zaman müzik dinleyerek vakit geçiririz. Kafe gibi kitlesel kalabalıklara müzik çalan alanlarda profesyonel ses sistemleri kullanılır. Profesyonel Ses Sistemlerinin kurulumu içinde deneyime ve kaliteye ihtiyaç vardır. Aksi takdirde hedeflediğiniz ilgiyi ve müzik performansını dinleyiciler için sağlayamazsınız.

Profesyonel Sistemlerin Kurulumu Nasıl Yapılır?

Profesyonel ses sistemleri, karmaşık ve birden fazla cihazın birleşimiyle meydana gelmektedir. Bu cihazlar; ana makine, hoparlörler, mikserler gibi deneyim isteyen kişiler tarafından kurulabilecek cihazlardır. Profesyonel ses sistemleri üzerine çalışan firmalar aracılığıyla kurulumların gerçekleşmesi gerekmektedir. Düğün salonu, okul, cami, konser alanları gibi büyük ve geniş alanlara müzik sesini dağıtılması sanıldığından zor bir iştir. Her bir parçanın ölçümlenerek ve en iyi performansı verecek noktada kurulması gerekmektedir. Örneğin, hoparlörlerin seri ya da paralel bağlanması ve empedans uygunlaştırmasının yapılmaması üzerine ses seviyelerinde bozulmalar gerçekleşebilir. Yükseltici ile hoparlörlerin empedanslarının birbirine uygun olmaması halinde, kısa devre durumu oluşabilir ve hoparlörlere zarar gelebilir. Bazı zamanlarda ise tiz ve bas sesler için ayrı hoparlörlerinin kullanılması gerekebilir.

Her Alana Farklı Sistem Uygulanır

Profesyonel ses sistemleri kurulumunda ses seviyesinin istenildiği tonun tutturulabilmesi için birçok değişkenin hesaplanması gerekebilir. Bu değişkenlerin en önemlisi ise alanın akustiği olacaktır. Açık hava konseri ve bir cami için uygulanacak ses sistemleri birbirinden tamamen farklıdır. Bunun en önemli nedeni ise akustiktir. Akustik müziğin dağılımı, yayılımı ve performansını belirleyen unsurlardan biridir. Profesyonel ses sistemleri kurulumu yapılırken, akustik mutlaka değerlendirilmesi gereken bir unsurdur. Bazı alanların akustiğinin yetersiz olması ses düzeyinde bozulmalara sebep olabilir.

Profesyonel ses sistemleri kurulumunda bir diğer önemli faktör ise omaj değeridir. Her hoparlör farklı omaj değerinde üretim yapar ve omaj değeri ses üzerinde oldukça etkilidir. Omaj değeri düştükçe güç artar ve amfi üzerine daha fazla yük biner. Yüksek omajlı hoparlörlerde ise ses derin ve düşük distorsiyona sahip olmaktadır.

Profesyonel ses, görüntü, ışık ve otomasyon sistemleri satış firması

FenomenSes ile iletişim kuranlar; hoparlör, ses mikseri, amfi ve mikrofon gibi ses sistemlerini en avantajlı fiyatlarla satın alabilir. Bu firma sayesinde; projeksiyon cihazı, projeksiyon perdesi ve akıllı tahta gibi görüntü sistemlerini de yine son derece ekonomik fiyatlarla alma fırsatınız olacaktır. Sahne ışık sistemleri ve otomasyon sistemleri ihtiyaçlarınızı karşılamak adına da, FenomenSes firmasından asla şaşmayınız.

2010 yılından bu yana, müşterilerine en yüksek kalitedeki ürünleri takdim eden FenomenSes, mükemmel bir müşteri memnuniyet oranı yakalamıştır. Bu firma ile birlikte, mekanlarınıza birinci sınıf kaliteye sahip ses, görüntü ve ışık sistemleri katmanın keyfine varabileceksiniz.

İnternet sitesi: Fenomenses.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>