«

»

Bilgisayarda Hızlı Yazmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Bilgisayarda Hızlı Yazmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Bilgisayarda hızlı ve seri yazılar yazmak için ne yapmak gerekir? Bu soruyu ekip olarak sizler için cevaplamak isteriz. Bilgisayarda hızlı yazı yazmak için ilk etapta tuşların yerini ezberlemeniz gerekir. Bu ezber işi bilgisayarda yazı yazdıkça zamanla kendiliğinden oluşur. Tuşların yerini ezberledikten sonra kendinizi Klavye hız testine sokmalısınız. Klavye hız testinde 1 dakika içinde yazabildiğiniz kelime sayısı ölçülür. 1 dakikada 50 ve üzeri kelime yazabiliyorsanız iyi seviyede olduğunuz 30 ve altında yazıyorsanız düşük seviyede olduğunuz anlamına gelir.

Bilgisayarda hızlı yazmak için 10 parmak yazı yazarken aktif olarak işlem yapmalıdır. Yazıları 2 parmak kullanarak yazıyorsanız bilgisayarda hızlı yazılar yazamazsınız. 2 parmak yoğun bir şekilde işlem yaptığı için kısa sürede yorulur. Yorulan parmaklar tuşlara daha geç sürede basar. Bu da sizin klavyede yazım hızınızı olumsuz yönde etkiler.

10 parmak klavye eğitimi için özel videolar bulunur. Bu videoları izleyerek siz de kendinizi geliştirebilirsiniz. On parmak videoları izlemek için siz de herkes gibi Onparmak.org internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemiz ücretsiz bir site olup herkes üye olabilir. Klavye hız testi, on parmak eğitim videosu ve katiplik özel metinlerini sitemizde bulabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek için sitemizi aktif olarak kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>