«

»

Dudak Çatlakları Nasıl Tedavi Edilir?

Dudak Çatlakları Nasıl Tedavi Edilir?

Özellikle kış aylarında en çok karşılaştığımız sorunlardan birisi dudak çatlağıdır. Dudakların çatlaması görünüm açısından da oldukça kötü bir görünüme neden olmaktadır. Dudakların çatlaması tedavi edilmediği anda sizlere zarar verecektir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına dudak çatlaklarına iyi gelecek bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Dudak balmı bu konuda etkilidir. Dudak balmı dışında vazelin de kullanabilirsiniz. Ucuz bir ürün olan vazelin de oldukça önemlidir. Vazelin dudakları kısa süre içinde yumuşatacak ve çatlak oluşmamasını sağlayacaktır. Dudak çatlakları nasıl tedavi edilir öğrenmek istiyorsanız bunun için yazımızı okuyabilirsiniz. Sigara kullanımı, soğuk hava gibi etkenler dudakların çatlamasına neden olmaktadır. Bu gibi etkenler için belirli malzemelerle özel bakım maskeleri hazırlayabilir, dudaklarınızda kullanabilirsiniz.

Bal ve Gül Suyu İle Bakım

Bal ve gül suyu kullanarak dudaklarınıza nemlendirici kür hazırlayabilirsiniz. Bu nemlendirici dudaklarınıza çok iyi gelecek ve kuruması önlenecektir. Bu kürü hazırlamak için bir çay kaşığı gül suyu ve bir çay kaşığı bal gereklidir. Bal ve gül suyunu belirli bir kase içinde karıştırabilir, sonrasında dudaklarınıza sürebilirsiniz. Bu ürünü dudaklarınıza sürdükten sonra su ile durulayabilirsiniz. Sonrasında iz kalmaması için dudaklarınızı havlu ile kurulayabilirsiniz. Bu işlem günde bir kere kullanılmalıdır. Özellikle kış aylarında bu bakım kürünü düzenli olarak kullanabilirsiniz. Günlük kullanım sonrasında dudaklarınızda yer alan çatlaklar önlenecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>