«

»

Kaş Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Kaş Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Kaç rengi açma için çok çeşitli yollar mevcutsa da tüm bu yöntemleri üç ana kategori içinde toplayabiliriz
Kalıcı olarak Kaş Rengi Açma:

Kalıcı olarak kaş rengi açma derken aslında ömür boyu bir kalıcılıktan en azından %100 kalıcılıktan bahsetmemiz mümkün değil. Zira kaşlarınız zaman içerisinde, bir saç uzaması hızında olmasa da uzayacak, dökülecek ve yerine yeni kaşlar çıkacak ve yeni gelen kaşlar yine kendinize air orijinal renginizdeki kaşlar olacağından, uzun bir periyot dahi olsa, kalıcı kaş rengi açma işleminde bile belirli aralıklarla işlemi tekrarlatmanız lazım.

En pratik ve kalıcı çözüm olarak, saç boyası ya da hidrojen peroksit kullanarak kaş renginizi açabilirsiniz ancak boya ile açılabilecek tonda olmayan kaşlarınızı kimyasal açıcı kullanarak açacaksanız dikkatli uygulamanızda fayda var aksi takdirde kaşlarınızın yanmasına ya da daha iyi ihtimalle yaşlı bir kadının kaşları gibi bembeyaz bir renge bürünmesine sebebiyet verebilirsiniz.

Kaş rengi açarken kimyasal maddeler kullanmanın pek çok insan üstünde bir yan etkisi yoktur. Alerjik bir bünyeye sahip değilseniz kaş bölgenize boya açıcı madde uygulayabilirsiniz. İşlemi tercihen bir uzmana yaptırın.
Yarı Kalıcı Olarak Kaş Rengi Açma:

Papatya suyu yıllar boyunca saçların doğal yollarla açılması için kullanıldı bildiğiniz üzere ve saçlar için kullandıldığı gibi, kaş açmak için de kullanılmasında hiç bir sakınca yoktur ancak etkisi yavaş ve etki süresi kısa olan papatya suyuyla kaş rengi açmanın, güneşe maruziyetten önce uygulayacağınız papatya suyunu eşit dağıtamamanız durumunda, sizi komik bir duruma düşürecek kaşlarla bırakma riski oldukça fazla. İlk akla gelen kaş rengi açma yöntemi olduğu için paylaşma gereği duyduk ancak tavsiye etmiyoruz. Ancak yine de denemek isterseniz, kadife çiçeği ve biraz da limon suyu ile papatyayı karıştırırsanız açıcı etkisi artacağından, kaşlarınızın rengini daha kısa sürede açabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>