«

»

MİNERAL DOLGU RADIESSE İLE KONTUR HATTI

Hollywood ünlülerinin sıklıkla kullandığı, mucizevi sonuçlar doğuran mineral dolgu Radiesse sıkça kulağımıza çalınmaya başlamıştı. Başarılı Dermatolog Dr. Sadiye Kuş’tan hep merak ettiğimiz bir sorunun, son dönemde revaçta olan bir işlem, mineral dolgu Radiesse ile nasıl çözüme kavuşturabileceğimizi ayrıntılı bir şekilde dinliyoruz!

Kaybettiğim kontur hattıma nasıl geri kavuşabilirim?

Yirmili yaşların ortalarından itibaren cildimizdeki kolajen azalmaya başlıyor. Her on yılda bir cildimizin sıkılığından ve gerginliğinden sorumlu bu proteinin yüzde onunu kaybettiğimiz için cildimizin kalitesi olumsuz etkileniyor. Otuzlu yaşların ortalarından itibaren ise cilt altı yağ dokumuz ve kemik yapılarımız yavaş yavaş erimeye başladığından yüz hatlarımız değişiyor, çökme ve sarkma ortaya çıkıyor. Sonuç olarak biz öyle hissetmiyor olsak bile, yüzümüze yorgun ve düşük enerjili bir ifade yerleşiyor. Peki bu durumda ne yapmak gerekiyor, Dermatolog Dr. Sadiye Kuş bu durumda yapmamız gerekenleri bizimle paylaştı.

Yüz yapısında zaman içinde ortaya çıkan çökme ve sarkmayı toparlamak için dolgulardan faydalanıyoruz. Gevşeyen, sıkılığını ve esnekliğini kaybeden cilt için ise cilt kalitesini artırıcı yöntemler uyguluyoruz. Mineral dolgu Radiesse her iki sorun için ayrı ayrı uygulamalara ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Tek bir yöntemle hem yüz hatlarını toparlıyor hem cildi daha canlı görünüme kavuşturuyor. Peki bunu nasıl başarıyor? Radiesse öncelikle, uygulandığı anda hacim kaybını gideriyor. Uygulandıktan sonra yaklaşık iki üç ay içinde ortaya çıkan etkisiyse cilt kalitesini gözle görülür şekilde artırmak; germe ve kontur etkisi sağlamak; yüze daha taze, dinlenmiş bir ifade yerleşmesini sağlamak. Böylece, tek bir yöntemle danışanımızın farklı ihtiyaçlarına cevap verebiliyoruz.

Radiesse FDA onaylı, mineral bazlı kürecikler içeren bir dolgu maddesi. Cilt altına minimal invazif bir yöntemle verildikten sonra dokuyla çok iyi uyum gösteriyor. Oldukça başarılı bir lifting kapasitesi var. Bu sayede arzu ettiğimiz kontur ve germe etkisini sağlıyor. Radiesse, vücudun kendi doğal metabolik süreçleriyle zaman içinde vücuttan atılıyor ancak iyileştirici etkisi bir, bir buçuk yıl kadar devam ediyor.

Cilt kalitesini iyileştirmekten kastımız; cildin sıkılığını ve elastikiyetini artırıp kırışıklıklarını giderebilmektir. Cilt kalitesi deyince Radiesse’in buradaki güçlü rolünün altını çizmek gerekiyor. Çünkü Radiesse’in mikrokürecikleri cildimizle el ele çalışarak, cildin kaybettiklerini geri kazanmasını sağlayarak ve onu güçlendirerek etkisini gösteriyor.

Yaşlanma sürecinde hem yılların geçmesine, hem de çevresel faktörlere bağlı olarak cildin sıkılığını ve elastikiyetini sağlayan kollajen ve elastin üretimi bir kısır döngüye girerek sürekli azalıyor. Cildin kollajen stoğu azaldıkça, kollajeni üreten hücreler tembelleşiyor. Onlar tembelleştikçe kollajen stoğu daha da azalıyor. İşte Radiesse tam burada devreye giriyor ve cildin kollajen üretiminin içine düştüğü bu kısır döngüden kurtulmasında etkili ve uzun süreli bir rol alıyor. Cilt kaybettiği yapısal desteğe ve elastikiyete kavuşuyor. Yüz konturları toparlanıp, hacim kayıpları gideriliyor. Daha canlı bir görünümle var olan güzelliğin altı çiziliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>