«

»

Sabahları Güzel Uyanmanın Sırları

Sabahları güzel uyanmanın sırları aslında düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Bazen eve yorgun bir şekilde gelseniz bile kendinize daha çok zaman ayırmak istiyor olabilirsiniz. Bu yüzden de eve girdikten sonra da oyalanırsınız. Bunu yapmak sizin uykunuzdan vakit çalmaktır. Sabahları dinç uyanmak cildinizi güzel gösterecek en önemli noktadır. Siz de bu davranışınız ile bunu atlamış oluyorsunuz. İyi bir uyku hem cilt hem de kilo için son derece önemlidir. Siz de olabildiğince düzgün bir saat aralığında uyumalısınız. Bunu bir süre devam ettirdiğinizde kendinizdeki değişimi çok kolay bir şekilde gözlemleyeceksiniz. Aynı zamanda da süre kadar uyku kalitesi de önemlidir. Uyuduğunuz ortamı buna göre tasarlayıp, düzenlemelisiniz. Pek çok kadının düştüğü en büyük hatalardan biri gün içinde kullandıkları makyajı çıkarmadan uyumaktır. Bu şekilde sabah güzel bir biçimde uyanmayı bekleyemezsiniz. Yatmadan önce ne kadar yorgun olursanız olun asla üşenmeden yüzünüzdeki tüm makyajı çıkararak günlük cilt bakım rutininizi uygulamak durumundasınız. Bu cildinizi baştan aşağı yenileyecek önemli bir detaydır. Özellikle de cilde peeling yapmak uzmanlar tarafından da oldukça ısrarlı bir şekilde önerilmektedir. Siz de bu görüşleri göz önünde bulundurmalısınız. Gece yatmadan önce içeceğiniz güzel bir bitki çayı da hem sizi uykuya hazırlayacak hem de daha zinde bir şekilde güne başlamanıza yardımcı olacaktır. Bu yüzden bunu atlamamalısınız.

Kendinizi Düşünerek Hareket Etmelisiniz

Cilt uzmanlarının önerdikleri başka önemli bir detay daha vardır. Yüzünüzü yastık ile temas ettirmeden uyumak cildinizin kırışmasını önleyecek en önemli noktalardandır. Sırtüstü yatmaya özen gösterdiğiniz takdirde zaten bunu başarmış olacaksınız. Yastığınızın alçak olması rahatlatması bakımından tercihiniz olabilir; fakat yüksek bir yastık kan dolaşımınızı hızlandırmak bakımından da önemlidir. Kullanacağınız yastık da elbette ki önemli olacaktır. Bu yüzden kumaşının sert olmamasına dikkat etmelisiniz. Son derece yumuşak kılıfa sahip bir yastıkta yatmak yüzünüze çok iyi gelecektir. Farkı çok rahat bir şekilde kısa sürede hissedeceksiniz. Yüzünüzü çok soğuk bir su ile yıkamak da cildiniz için çok iyi bir terapi yöntemidir. Bunu sağlamak için internet üzerinde pek çok yöntem bulabilirsiniz. Sabahları alarm ile uyanmak da sabahları güzel uyanmanın sırları arasında elbette ki yer almıyor. Yine de bunu çok daha güzel bir hale getirecek yöntem mevcut. En sevdiğiniz ve size enerji veren şarkılardan birini alarm sesiniz olarak ayarlamak sizi yüzünüzde bir gülümseme ile uyandıracaktır. Zaten gülümseme sizi aradığınız güzelliğe ulaştıracak tek şeydir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>