«

»

Uçakla seyahatte nasıl giyinilmeli

Metal aksesuarlardan uzak durun: Özellikle yurtdışı uçuşlarda çok ciddi güvenlik kontrolleri olduğunu hepimiz biliyoruz. Hatta bazen ayakkabılarınızı bile çıkarmak durumunda kalabiliyorsunuz. Metaller, güvenlik kontrollerinde en çok sorun çıkaran materyaller. Memurların kolye, bilezik, küpe ne varsa çıkarmanızı isteyeceğinden hiç şüpheniz olmasın. Ciddi zaman kaybını önlemek ve arkanızdaki yolcuları bekletmemek için ya en başından çıkartıp güvenlik torbalarına koyun ya da hiç takmayın.

Rahat ama şık parçalar seçin: Skinny jean’ler ve stiletto’larla harika görünebilirsiniz ancak her ikisi de uçak yolculuğu için ideal değil. Çok dar olmayan pantolonlar, etekler, hatta şık bir eşofman ve spor ayakkabılarla çok daha cool ve konforlu görüneceksiniz. Ancak söz konusu olan bir iş seyahatiyse, imajınıza zarar vermeyecek parçaları bir araya getirin. Buruşmayan şık gömlekler, kalem etekler ve babet’ler iyi birer alternatif olabilir.

Klimadan etkileniyorsanız berenizi unutmayın: Bazı kişiler yaz aylarında bile klimadan rahatsız olabilir, baş ağrısından şikayet edebilirler. Siz de onlardansanız, el çantanızda bandana ya da berenizi mutlaka bulundurun. Uçakta kimse siz rahatsız oluyorsunuz diye klimayı kapatmaz, kendi önleminizi almak zorundasınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>