«

»

Batıklara Doğal Çözüm

Tüyleri aldıktan sonra kırılma nedeniyle oluşan dönmelerden kaynaklı batıklar, tüylerin deri altına doğru uzamasına neden olmakta bu da dokuyu tahrip ederek bakteri üremesine ve ileriki zamanlarda hastalık oluşmasına neden olmaktadır. Derinin içine doğru büyüyen kıllar hem rahatsızlık vermekte hem de sağlık problemleri oluşturmaktadır. Çok ilerleyen batıklar için yapılacak son şey ameliyat olurken başlangıçta fark edilen batıklara doğal çözüm yöntemleri vardır.

Batık Oluşmadan Önlemek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Batıklar tüylerin alınmasından itibaren oluşmaya başlayabileceği gibi almadan önce de kıl yapısından dolayı oluşan küçük batıklarda mevcuttur. Kılların köklerinde oluşan sorunlardan dolayı ya da büyüme esnasında ileri gitmesine engel olan deri ile karşılaşması sonucu kıvrılması ile deri altına büyümesi ve derinin altındaki dokuyu tahrip etmesi nedeniyle oluşan batıklar ilerleyen dönemlerde ameliyata kadar giden bir sürece sahiptir. Batıkların oluşmasını önlemek için ağda esnasında ya da tüyleri alacağınız diğer tüm yöntemlerde alımı kılların büyüme yönüne doğru yapmanız ve eğer ağda kullanıyorsanız ağdayı tek seferde çekmeniz gerekmektedir. Tek seferde çekilemeyen ağdalar çekildiği son bölgedeki kılların kırılmasına neden olmakta ve bu da kılların yeniden uzaması esnasında yanlık bir büyüme göstermesine neden olmaktadır. Kılları almadan önce yumuşatmak ve aynı doğrultuya doğru yatırmak alım esnasında kolaylık sağlayacağı gibi alınan kılların tek seferde kökten alınmasını da sağlayacaktır. Alım esnasında dikkat etmenize rağmen batık oluştuysa bunun içinde batıklara doğal çözüm önerilerini bulmak mümkündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>