«

»

Deri Nasıl Giyilir?

Deri kıyafetler iddialı olduğu kadar karizmatik ve gösterişlidir. Özellikle bahar aylarında deri kombinlerimize sık sık göz kırpsak da sağolsunlar tesettür giyim markalarımız boş durmuyor, kışın da giyilebilecek şahane deri kıyafetlere imza atıyorlar. Armine ve Zühre özellikle pardesü tasarımlarını deri ayrıntılarla zenginleştiren başarılı markalarımızdan… ama maalesef sokaklarda gördüğümüz manzaraların hepsi kataloglardaki gibi hoş değil. Bunda derinin abartılı ve yanlış kullanılmasının etkisi çok büyük. Bu sebeple bu yazımda “deri nasıl giyilir” konusunu ele almak istedim.

Derinin agresif bir tarzı olduğu çok doğru. Bu sebeple deri pardesü veya ceketlerinizi dinamik ve iddialı parçalarla tamamlarsanız muhtemelen yanılmazsınız. Örneğin, siyah bir deri pardesüyü leopar desenli bir Armine eşarp ya da Aker çanta ile gönül rahatlıyla kombinleyebilirsiniz. Bununla birlikte derinin agresif tarzını abartmamak lazım. Özellikle son zamanlarda deri kıyafetleri zımbalı botlarla tamamlamak gibi bir trend var. Bunu abartırsanız Harley Davidson kızı gibi görünmeniz işten bile değil. Kombinlerde tarz uyumu çok önemli ama daha da önemlisi ölçüdür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>