«

»

Yağlı Ciltlerin Avantaj ve Dezavantajları

Yağlı Ciltlerin Avantaj ve Dezavantajları

Yağlı bir cilt formuna sahipseniz ve gözlük kullanıyorsanız bu çekilmez çile haline gelebilir. Çünkü yağlı ciltler özellikle yaz aylarında daha çok terleme yaparak gözlüğün kaymasına yol açabilir. Bu yüzden kesinlikle ince kenar çerçeve ya da lens kullanmanızda fayda var. Devamlılık gösteren bir terleme cildinize iyi gelmeyeceği gibi sivilcelerinizden kurtulmanızı dahi zorlaştırır. Kullandığınız ürünlerde ister istemez doğal ve organik olmak zorundadır. Bu da maddi olarak sizi zorlayabilir.

Cildinize kimyasal hiç bir şey değmemelidir. Duşta kullanılan şampuanın bile yüze değmemesi lazım. Çünkü doğal olmayan şampuanlardaki kimyasallar sivilcelerinizi aktifleştirebilir. Yüzünüzde kese, lif kesinlikle uygulamayın. Bu sivilceleri dağıtır. Avantajlarında aslında çok bir şey yok maalesef. Ama yağlı bir cildin en iyi sanırım geç yaşlanmasıdır. Kırışıklık süreniz baya geç başlar ve derin kırışıklık probleminiz olmaz. Cildiniz hep taze kalır. Düşünün bir tarla devamlı sulanırsa ekinler ölür ama farklı bakteriler ya da otlar türer. Yağlı ciltleri de buna benzetmek pek tabi mümkündür. Yağ oranı fazla olduğu için cilt gözenekleri tıkayıp, öldürerek sivilce oluşturur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>