«

»

Yağlı Cildi Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Yağlı bir cilde sahip olmak, en az kuru ve sorunlu bir cilde sahip olmak kadar zordur. Ve bakımının hiçbir şekilde ihmal edilmemesi gerekmektedir. Yağlı ciltlerin kullandıkları ürünlerin içeriklerine dikkat etmesi gerekmektedir. Cildinizi koruma altına almanız sağlığınız açısından oldukça önem kazandırmaktadır. Yağlı gıdalardan uzak durup, su bazlı ürünleri tercih etmek cildiniz için iyi olacaktır. Makyajınızı gün içinde temizlemek ve makyajlı uyumamak en çok dikkat edilmesi gereken huşulardan biridir.

Yağlı Ciltlerin Bakımı

Öncelikle yağlı bir cilde sahipseniz ve ne yaparsanız yapın aktif sivilce oluşumunu önleyemiyorsanız, bu korkulacak bir şey değil. Her sabah ve akşam doğal bebekşampuanları ile cildinizi temizlemek bile sizi çok masraflı ürünlerden kurtarabilir. Doğal bebek şampuanlarında cilde ve göze zararı olan maddeler bulunmadığı gibi sizin yağ dengenizi de düzenli bir şekilde kullanırsanız yerine getirecektir. Hiçbir zaman güneş koruyucusuz dışarı çıkmamanız en doğru olanıdır. Yağlı ciltlerde leke oluşumu daha hızlı ve yerleşkendir.

Günde bir kez yüzünüzü sirke ile silmenizde faydalı olacak ve sivilce oluşumunu önleyecektir. Cildinizi her zaman nemlendirmeniz gerekir. Çünkü yağlı cilt demek aslında nemli cilt demek değildir. Cildinizin her zaman neme ihtiyacı olacaktır. Bu tip yöntemlerden fayda bulamazsanız cilt uzmanı olan eczane ya da hastanelere gitmekte tabi ki fayda vardır. Kesin bir çözüm istiyorsanız doktorunuzun sizin için önereceği şeyleri düzenli bir biçimde yapmayı ihmal etmeyiniz. Çünkü düzenli olmayan hiçbir şey cilt bakımınızı tam anlamıyla sağlamaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>