«

»

Suyun Cilde Faydaları

Suyun cilt ve vücut için faydaları oldukça fazladır. Özelikle diyet yaparak kilo ermek isteyenler için su içilmesi oldukça fazla gereklidir. Bunların yanı sıra cildin sağlıklı olması ve güzel gözükmesi için su içmek yararlıdır. Güzelliğe dikkat eden herkesin su konusuna önem vermesi gerekir. Ciltteki derimiz vücudumuzun her yerini kaplamaktadır. Gün içerisinde maruz kalınan dış etkenlere karşı deri kendini savunmaya geçmektedir. Yıpranan deriyi su tarafından onarmak mümkündür. Zamanla çöken ve yaşlanan su için su önemli bir araçtır. Su tarafından kırışıklık görünümleri de azalmaktadır. Kullanılan birçok kozmetik malzemelerinin cilde sağladığı etkenler cilt zarar görür. Bunu tedavi etmek için olan yollardan bir tanesi de sudur. Güzel bir cilde sahip olmak için gün içerisinde ve düzenli olarak su tüketilmesi gerekmektedir.

Gün İçerisinde Su Tüketilmesi

Su tüketiminin düzenli ve her gün tavsiye edilen miktarda olması lazım. Günlük olarak tüketilen su miktarı yaklaşık 2litre olması önerilmektedir. Bu miktar hem sağlık için hem de cildin güzelliği için yeterlidir. Sağlıksız gözüken ciltte pek çok sorunlar da görülmektedir. Su tüketiminin az olması ciltte ve vücutta kuruluğa neden olmaktadır. Kuruluk oluşan cilt ve vücutta gerekli nem sağlanamaz. Bu da cildin beslenmesini engeller. Su vücudumuzun çoğunu kapladığı için sürekli olarak tüketilmesi gerekmektedir.

Cilt sağlığı yalnızca su ile karşılanmasa da etkisi oldukça büyüktür. Günlük su tüketiminin düzenli olarak yapılması cilt ve vücut fonksiyonlarının iyi çalışmasını sağlamaktadır. Vücutta sık sık kilo alıp verme ile oluşan çatlaklara su ile çözüm bulabilirsiniz. Ciltteki kırışıklıkların oluşmasının nedeni ciltteki kuruluk. Bunun önlemek içinde su içerek kırışıklıkları engelleyebilirsiniz. Ciltteki derinin pek çok rahatsızlık sebebi kuru bir cilttir. Cildin ihtiyaç duyduğu nem yeteri miktarda oluştuğunsa cilt sıkılaşarak daha parlak ve sağlıklı gözükecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>